گوگل به دنبال تسخیر جهان...


یک جورهایی گوگل اکنون بسیار تحسین بر انگیزتر از فیسبوک است و نزدیک تر به آن آینده ای که همه فکر می کردیم زاکو و یارانش رقم خواهند زد. شاید میلیون ها نفر از مردم با فیسبوک و اپلیکیشن موبایلش روز را به سر کنند ولی گوگل هوشمندانه تر از فیسبوک، خودش را مثل یک گربه ملوس در زندگی ها جا کرده است .گوگل در یک کلام موثرتر از فیسبوک است. یک هفته در فیسبوک نباشید، دنیا به آخر می رسد؟ اصلا چند تا از دوستان فیسبوکی تان را از نزدیک دیده اید؟ فیسبوک بیشتر دریچه ای است برای سرک کشیدن در زندگی دیگران. اما این طرف، یک روز از گوگل دور باشید، نفس کشیدن اینترنتی برای تان سخت می شود. انسان در اینترنت اما دور از گوگل، مثل خرگوشی است که از کلاه یک تردست بیرون آمده، آخرش باید برگردد پیش او.

تلاش سخت گوگل برای آوردن عده بیشتری از کاربران به گوگل پلاس، در راستای جبران فاصله در تنها زمینه ای است که این شرکت از فیسبوک عقب مانده. کروم بوک ها روز به روز بیشتر خودشان را در بین مردم -به خصوص دانشجویان- جا می کنند، موتورولا هنوز یک زنگوله پای تابوت است، ولی اکنون زود است، صبر کنید، شاید آخرش مقام خوبی دست و پا کرد.می گویند استیو جابز در آخرین دیدار به لری پیج نصیحت کرد که انرژی و تمرکز شرکتش را بر روی محصولات معدودی نگه دارد، نه اینکه به هر شاخه ای آویزان شود. ولی پیج درست به راه بر عکس رفت.

گوگل آنقدر محصول و خدمت خوب دارد که شما اگر از این یکی استفاده نکنید، آخرش از آن یکی بهره می برید، یا شاید از یک چیز سوم یا چهارم. این درست بر عکس فیسبوک است، راه رسیدن به فیسبوک فقط یکی است؛ یک اپلیکیشن، یک سایت. ولی راه های رسیدن به گوگل بسیار است؛ گوگل پلاس، جیمیل، یوتوب، هنگ اوتس، والت، فاینانس. وآو (این فقط آوایی برای ابزار تعجب است، نه یک محصول!)، اندروید و ...

/ 0 نظر / 20 بازدید