آیا آقازاده ها رفع منع تحصیل خواهند شد؟


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه یادآور شد: همچنین در این جلسه، پس از بررسی موضوع مربوط به استان‌های هرمزگان و فارس، مقرر شد کمیته‌ای با عضویت آقایان حقیقت‌پور، حیدرپور، شوهانی و سوری به منطقه اعزام و برای بررسی موضوع، پیشنهادی را جهت تصمیم‌گیری به کمیسیون ارائه کنند. وی تصریح کرد: در ادامه جلسه، موضوع نامه درخواست تعدادی از نمایندگان از کمیسیون مبنی بر نظر کمیسیون در مورد رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات و سایر افراد جامعه در خارج از کشور مطرح شد.

نقوی تأکید کرد: مسئله از این قرار است که تحصیل فرزندان مقامات خارج از کشور (انگلیس) ممنوع است و برخی بر اساس اصل سوم قانون اساسی، چنین ممنوعیتی را تبعیض و آشکار می‌‌دانند. در این جلسه، در مخالفت و موافقت این موضوع صحبت کردند و در نهایت مقرر شد درخواست مذکور به شورایعالی امنیت ملی ارسال شود.

وی متذکر شد: موضوع بعدی جلسه، تعیین قلمرو سؤالات کریمی‌قدوسی و شهریاری نمایندگان مشهد و زاهدان بود که کمیسیون این سؤالات را «ملی» تشخیص داد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان متذکر شد: در ادامه جلسه محسنی‌ثانی گزارشی از سفر خود به آفریقای جنوبی و ترکیه ارائه کرد. محسنی‌ثانی با اشاره به زمینه‌های بسیار خوب همکاری ایران و آفریقای جنوبی تأکید کرد که تفاهم‌نامه‌ای بین دو کشور امضا شد تا زمینه‌های مذکور را عملیاتی کنند. همچنین در سفر به ترکیه، ملاقات‌های بسیارخوبی با مقامات این کشور انجام شد و گفت‌وگوهای مفیدی هم به ویژه همکاری دو کشور در جهت حل بحران سوریه و مصر صورت گرفت.

/ 0 نظر / 23 بازدید